Математична масляна

Вчмтель: Дячук Г.Г.

Тема. Розв’язування вправ і задач

Мета. Провести корекцію знань по виконанню додавання і віднімання

раціональних чисел, розкритті дужок перед якими стоїть знак “ +” або “ -;

підготуватися до написання контрольної роботи;

розвивати фізичне здоров’я;

ознайомитися із українськими традиціями Масляної.

                                          Хід уроку

Вступне слово учителя.

Оголошення теми і мети уроку.( Учні записують у зошит)

Що ж таке Масляна?

 

Масляна - останній перед Великим постом тиждень (цього року з 16 по

 22 лютого)  - популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів.

Люди прощалися із зимовими сватами , залишаючи у памяті лише хороше.

Цього тижня відзначається перемога світла і тепла над силами  холоду.

І на цьому уроці ми також спробуємо показати перемогу знань над неуцтвом і лінню.

Протягом Масляної проводились різноманітні обряди, гостини, ігри.

А зараз і ми пограємо в сніжки (у сніжках написанні питання).

 

Перевірка домашнього завдання

            Фронтальне опитування

                             Інтерактивна вправа Продовж речення

1.Щоб додати два відємних числа, достатньо….

2.Щоб додати числа з  різними знаками,  достатньо….

3. Сума двох протилежних чисел… .

4.Щоб від одного числа відняти друге, достатньо… .

5.Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак +” ,потрібно… .

6. Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак -” ,потрібно… .

  

    Кожнен день Масляної  має певне значення, цікаві звичаї  та назву.

Аби дізнатися назви днів тижня вам потрібно записати  відповідну букву із алфавіту яка записана над відповіддю і  прочитати слово .

(Як домашнє завдання учні виконували дії  у чотирьох групах для відгадування днів понеділок – п’ятниця )

 

 1  Понеділок.                                                        Вівторок.

 

1.     -8 + 13= 5  (З)                                        1.  – 13 + 18 =5

2.     -15 + (-10) = -25 (У)                              2.  2 + (- 17) = - 15 (А)

3.     -10 – 11 = -21 (С)                                   3.   20 +(- 2) = 18

4.     -13 + 6 = -7     (Т)                                   4.  -8 – 10 = -18       (Г)

5.     5 – 10 = -5       (Р)                                   5.   12 – 17 = - 5

6.     15 – (- 3) =18   (і)                                    6.  -9 + (-6) =-15

7.     – 18 – ( -8) = - 10 (Ч)                              7.  -5 – (- 18) = 13   (Ш)

Середа.                                                               Четвер.

 

1.       – 18 + 24 = 6  (Л)                                  1.  – 35 + 30 = -5

2.       7 + (- 22) = -15                                      2.  -12 + ( -8) = -20 (О)

3.       -9 – 12 = - 21                                         3.  18 + (-13) = 5

4.       -16 +(- 9) = - 25                                     4.  -12 – 6 = -18

5.       48 – 50 = - 2  (Н)                                   5.  5 - 30 = -25

6.       23 – (- 3) = 26 (К)                                 6. -6 – (-12) = 6

7.       -20 – (-5) = -15                                      7. -18 +2 = -16    (Я)

                                                               8. 25 – (- 7) = 32 (Й)

 

 

 

П’ятниця.                                                            Субота.

 

1.     -30 + 23 = -7                                            1. -22 +24 = 2  (П)

2.     -6 + (-5) = -11   (Е)                                  2. -13 + ( -7) = -20

3.     -16 + 20 = 4      (Щ)                                 3. -20 – 1 = -21

4.     -8 – 9 = - 17      (И)                                  4. -22 + 5 = -17

5.     28 -30 = -2                                                5. 14 – 20 = -6   (Д)

                                                                          6. -7 + (-4) = -11 (Е)

                                                                          7.  -28 + 26 = - 2

                                                                          8. -5 + 5 = 0  (Ь)

                                                                          9.  20 – (-6) = 26

                                                                         10.  -20 + 3 = -17

 

 

Щоб дізнатися як називали суботу виконаємо усно наступні завдання.

  

2

 

   А

   Б

  В

  Г

  Ґ

  Д

  Е

  Є

 

 -15

 

 

 -18

 

  -6

 -11

 

 

  Ж

  З

  И

  І

  Ї

  Й

  К

 

 

 

  5

  -17

  18

 

 32

 26

 

 

  Л

   М

  Н

  О

  П

  Р

  С

  Т

  У

   6

 

  -2

 -20

 2

  -5

   -21

  -7

  -25

  Ф

    Х

   Ц

   Ч

  Ш

  Щ

   Ь

   Ю

   Я

 

 

 

  -10

  13

  4

   0

 

   -16

 

 

Фізкульт хвилина

                       Час настав для відпочинку

                        Розпочнем фізкультхвилинку

 

    А зараз у нас будуть посиденьки. Ви будете мати можливість поспілкуватися між собою .

 

    Робота в парах (розв’язують на чорновику, а тоді один із пари – біля дошки пояснює , всі записують в зошитах).

1. Обчислити :

    -35 + 66 + (- 18) – ( -15 ) -  44 -  (-18).

 

2. Спростити : - (9,4 – в ) + ( -в + 3,7 –а).

 

3. Спростити вираз і знайти його значення:

    (х +у) – (х – z) + ( р – у) , якщо х = 1; у = - 2,5; z = -4,5; р = 1.

 

   Мозковий штурм.

Задача. На моєму мобільному телефоні підключена послуга “Кредит”. На рахунку у мене є 2 грн. Я здійснила дзвінок на10 грн. і відправила MMS на 3грн. Після цього поповнила рахунок на 15грн. Скільки грошей на моєму рахунку?

3

     В останній день Масляної, готуючись до Великого посту, годилося йти до родичів і сусідів та просити прощення за всі провини та нанесені образи, бо постування передбачало не стільки обмеження в їжі (не їли м'ясного, молочного, риби та яєць), скільки духовне очищення і примирення. Тому цей день  називали Пущенням або  … .

 

 

Математичне лото

Встановити відповідність.

1. -18 – ( а + 4) =                                 А) 12 – а       ще

2. -34 + (20 + а ) =                               Б) -10 + а

3. ( -18 – а) +30 =                                В) -22 – а      День

4. 43 -  (-53 + а) =                                Г) -14 + а      про

                                                              Д) 96 – а       ння

    Саме цим днем закінчувалося святкування Масляної. І наш урок також добігає до кінця.

 

 

    Підсумок уроку (поставити якщо так  “ +” , якщо ні – “-“).

 

1.     Чи покращили ви свої знання на цьому уроці?

2.     Чи активно ви працювали?

3.     Чи вносили ви свої пропозиції під час роботи?

4.     Яку б оцінку ви хотіли отримати?

 

 

 4

Листок оцінювання знань

 

 Прізвище ім’я учня --------------------------------

   А

   Б

  В

  Г

  Ґ

  Д

  Е

  Є

 

 -15

 

 

 -18

 

  -6

 -11

 

 

  Ж

  З

  И

  І

  Ї

  Й

  К

 

 

 

  5

  -17

  18

 

 32

 26

 

 

  Л

   М

  Н

  О

  П

  Р

  С

  Т

  У

   6

 

  -2

 -20

 2

  -5

   -21

  -7

  -25

  Ф

    Х

   Ц

   Ч

  Ш

  Щ

   Ь

   Ю

   Я

 

 

 

  -10

  13

  4

   0

 

   -16

 

Домашнє завдання

завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

Буква із алфавіту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Субота”

завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Відповідь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Буква із алфавіту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Підсумок уроку. (поставити якщо так  “ +” , якщо ні – “-“)

5.     Чи покращили ви свої знання на цьому уроці?

6.     Чи активно ви працювали?

7.     Чи вносили ви свої пропозиції під час роботи?

8.     Яку б оцінку ви хотіли отримати?

 

 

Домашнє

Завдання

0-2 бали

Гра в

“Cніжки”

0-2 бали

Субота’

0-2 бали

Робота в парах

0-2 бали

Задача

0-2 бали

Математичне

лото

0-2 бали

 

 

 

 

 

 

 

                                           “  Субота”.

 

                                            1. -22 +24 =

                                            2. -13 + ( -7) =

                                            3. -20 – 1 =

                                         4. -22 + 5 =

                                            5. 14 – 20 =

                                            6. -7 + (-4) =

                                            7.  -28 + 26 =

                                            8. -5 + 5 =

                                            9.  20 – (-6) =

                                           10.  -20 + 3 =

1. Обчислити :

    -35 + 66 + (- 18) – ( -15 ) -  44 -  (-18).

 

2. Спростити : - (9,4 – в ) + ( -в + 3,7 –а).

 

3. Спростити вираз і знайти його значення:

    (х +у) – (х – z) + ( р – у) , якщо х = 1; у = - 2,5; z = - 4,5; р = 1.

    Задача. На моєму мобільному телефоні підключена послуга “Кредит”. На рахунку у мене є 2 грн. Я здійснила дзвінок на10 грн. і відправила MMS на 3грн. Після цього поповнила рахунок на 15грн. Скільки грошей на моєму рахунку?

  

 Математичне лото

 

 -18 – ( а + 4)

 -34 + (20 + а )

 ( -18 – а) +30

43 -  (-53 + а)

 

 

 Щоб додати два відємних числа, достатньо….

 

 щоб додати числа з  різними знаками,  достатньо….

  Сума двох протилежних чисел… .

 Щоб від одного числа відняти друге, достатньо… .

 Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак +” ,потрібно… .

  Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак -” ,потрібно… .

 

 

 

 

Теорема Піфагора 15 березня.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 534.5 KB
вписані і описані чотирикутники.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 2.9 MB