Математична масляна
Вчмтель: Дячук Г.Г.
Тема. Розв’язування вправ і задач
Мета. Провести корекцію знань по виконанню додавання і віднімання
раціональних чисел, розкритті дужок перед якими стоїть знак “ +” або “ -”;
підготуватися до написання контрольної роботи;
розвивати фізичне здоров’я;
ознайомитися із українськими традиціями Масляної.
Хід уроку
Вступне слово учителя.
Оголошення теми і мети уроку.( Учні записують у зошит)
Що ж таке Масляна?
Масляна - останній перед Великим постом тиждень (цього року з 16 по
22 лютого) - популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів.
Люди прощалися із зимовими сватами , залишаючи у пам’яті лише хороше.
Цього тижня відзначається перемога світла і тепла над силами холоду.
І на цьому уроці ми також спробуємо показати перемогу знань над неуцтвом і лінню.
Протягом Масляної проводились різноманітні обряди, гостини, ігри.
А зараз і ми пограємо в сніжки (у сніжках написанні питання).
Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування
Інтерактивна вправа “ Продовж речення ”
1.Щоб додати два від’ємних числа, достатньо….
2.Щоб додати числа з різними знаками, достатньо….
3. Сума двох протилежних чисел… .
4.Щоб від одного числа відняти друге, достатньо… .
5.Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак “ +” ,потрібно… .
6. Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак “ -” ,потрібно… .
Кожнен день Масляної має певне значення, цікаві звичаї та назву.
Аби дізнатися назви днів тижня вам потрібно записати відповідну букву із алфавіту яка записана над відповіддю і прочитати слово .
(Як домашнє завдання учні виконували дії у чотирьох групах для відгадування днів понеділок – п’ятниця )
1 Понеділок. Вівторок.
1. -8 + 13= 5 (З) 1. – 13 + 18 =5
2. -15 + (-10) = -25 (У) 2. 2 + (- 17) = - 15 (А)
3. -10 – 11 = -21 (С) 3. 20 +(- 2) = 18
4. -13 + 6 = -7 (Т) 4. -8 – 10 = -18 (Г)
5. 5 – 10 = -5 (Р) 5. 12 – 17 = - 5
6. 15 – (- 3) =18 (і) 6. -9 + (-6) =-15
7. – 18 – ( -8) = - 10 (Ч) 7. -5 – (- 18) = 13 (Ш)
Середа. Четвер.
1. – 18 + 24 = 6 (Л) 1. – 35 + 30 = -5
2. 7 + (- 22) = -15 2. -12 + ( -8) = -20 (О)
3. -9 – 12 = - 21 3. 18 + (-13) = 5
4. -16 +(- 9) = - 25 4. -12 – 6 = -18
5. 48 – 50 = - 2 (Н) 5. 5 - 30 = -25
6. 23 – (- 3) = 26 (К) 6. -6 – (-12) = 6
7. -20 – (-5) = -15 7. -18 +2 = -16 (Я)
8. 25 – (- 7) = 32 (Й)
П’ятниця. Субота.
1. -30 + 23 = -7 1. -22 +24 = 2 (П)
2. -6 + (-5) = -11 (Е) 2. -13 + ( -7) = -20
3. -16 + 20 = 4 (Щ) 3. -20 – 1 = -21
4. -8 – 9 = - 17 (И) 4. -22 + 5 = -17
5. 28 -30 = -2 5. 14 – 20 = -6 (Д)
6. -7 + (-4) = -11 (Е)
7. -28 + 26 = - 2
8. -5 + 5 = 0 (Ь)
9. 20 – (-6) = 26
10. -20 + 3 = -17
Щоб дізнатися як називали суботу виконаємо усно наступні завдання.
2
А |
Б |
В |
Г |
Ґ |
Д |
Е |
Є |
|
-15 |
|
|
-18 |
|
-6 |
-11 |
|
|
Ж |
З |
И |
І |
Ї |
Й |
К |
|
|
|
5 |
-17 |
18 |
|
32 |
26 |
|
|
Л |
М |
Н |
О |
П |
Р |
С |
Т |
У |
6 |
|
-2 |
-20 |
2 |
-5 |
-21 |
-7 |
-25 |
Ф |
Х |
Ц |
Ч |
Ш |
Щ |
Ь |
Ю |
Я |
|
|
|
-10 |
13 |
4 |
0 |
|
-16 |
Фізкульт хвилина
Час настав для відпочинку
Розпочнем фізкультхвилинку
А зараз у нас будуть посиденьки. Ви будете мати можливість поспілкуватися між собою .
Робота в парах (розв’язують на чорновику, а тоді один із пари – біля дошки пояснює , всі записують в зошитах).
1. Обчислити :
-35 + 66 + (- 18) – ( -15 ) - 44 - (-18).
2. Спростити : - (9,4 – в ) + ( -в + 3,7 –а).
3. Спростити вираз і знайти його значення:
(х +у) – (х – z) + ( р – у) , якщо х = 1; у = - 2,5; z = -4,5; р = 1.
“Мозковий штурм”.
Задача. На моєму мобільному телефоні підключена послуга “Кредит”. На рахунку у мене є 2 грн. Я здійснила дзвінок на10 грн. і відправила MMS на 3грн. Після цього поповнила рахунок на 15грн. Скільки грошей на моєму рахунку?
3
В останній день Масляної, готуючись до Великого посту, годилося йти до родичів і сусідів та просити прощення за всі провини та нанесені образи, бо постування передбачало не стільки обмеження в їжі (не їли м'ясного, молочного, риби та яєць), скільки духовне очищення і примирення. Тому цей день називали Пущенням або … .
Математичне лото
Встановити відповідність.
1. -18 – ( а + 4) = А) 12 – а ще
2. -34 + (20 + а ) = Б) -10 + а
3. ( -18 – а) +30 = В) -22 – а День
4. 43 - (-53 + а) = Г) -14 + а про
Д) 96 – а ння
Саме цим днем закінчувалося святкування Масляної. І наш урок також добігає до кінця.
Підсумок уроку (поставити якщо так “ +” , якщо ні – “-“).
1. Чи покращили ви свої знання на цьому уроці?
2. Чи активно ви працювали?
3. Чи вносили ви свої пропозиції під час роботи?
4. Яку б оцінку ви хотіли отримати?
4
Листок оцінювання знань
Прізвище ім’я учня --------------------------------
А |
Б |
В |
Г |
Ґ |
Д |
Е |
Є |
|
-15 |
|
|
-18 |
|
-6 |
-11 |
|
|
Ж |
З |
И |
І |
Ї |
Й |
К |
|
|
|
5 |
-17 |
18 |
|
32 |
26 |
|
|
Л |
М |
Н |
О |
П |
Р |
С |
Т |
У |
6 |
|
-2 |
-20 |
2 |
-5 |
-21 |
-7 |
-25 |
Ф |
Х |
Ц |
Ч |
Ш |
Щ |
Ь |
Ю |
Я |
|
|
|
-10 |
13 |
4 |
0 |
|
-16 |
Домашнє завдання
№ завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Буква із алфавіту |
|
|
|
|
|
|
|
|
“Субота”
№ завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
Відповідь |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Буква із алфавіту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підсумок уроку. (поставити якщо так “ +” , якщо ні – “-“)
5. Чи покращили ви свої знання на цьому уроці?
6. Чи активно ви працювали?
7. Чи вносили ви свої пропозиції під час роботи?
8. Яку б оцінку ви хотіли отримати?
Домашнє Завдання 0-2 бали |
Гра в “Cніжки” 0-2 бали |
“Субота’’ 0-2 бали |
Робота в парах 0-2 бали |
Задача 0-2 бали |
Математичне лото 0-2 бали |
|
|
|
|
|
|
“ Субота”.
1. -22 +24 =
2. -13 + ( -7) =
3. -20 – 1 =
4. -22 + 5 =
5. 14 – 20 =
6. -7 + (-4) =
7. -28 + 26 =
8. -5 + 5 =
9. 20 – (-6) =
10. -20 + 3 =
1. Обчислити :
-35 + 66 + (- 18) – ( -15 ) - 44 - (-18).
2. Спростити : - (9,4 – в ) + ( -в + 3,7 –а).
3. Спростити вираз і знайти його значення:
(х +у) – (х – z) + ( р – у) , якщо х = 1; у = - 2,5; z = - 4,5; р = 1.
Задача. На моєму мобільному телефоні підключена послуга “Кредит”. На рахунку у мене є 2 грн. Я здійснила дзвінок на10 грн. і відправила MMS на 3грн. Після цього поповнила рахунок на 15грн. Скільки грошей на моєму рахунку?
Математичне лото
-18 – ( а + 4) |
-34 + (20 + а ) |
( -18 – а) +30 |
43 - (-53 + а) |
Щоб додати два від’ємних числа, достатньо….
щоб додати числа з різними знаками, достатньо….
Сума двох протилежних чисел… .
Щоб від одного числа відняти друге, достатньо… .
Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак “ +” ,потрібно… .
Щоб розкрити дужки,перед якими стоїть знак “ -” ,потрібно… .